drenica-istogu3Skuadra e Drenicës e ka shijuar fitoren e dytë pranverore. Të shtunën në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, Drenica e ka mposhtur Besën, me rezultat bindës 3:0, në kuadër të javës së 19-të në Raiffeisen Superligë. Skuadra kuqezi e ka nisur rrufeshëm takimin dhe qysh pas pesë minutave ka krijuar epërsi prej dy golave, nëpërmjet Sami Gecit (3’)  dhe Besart Dushit (5’). Ndërkohë, rezultatin përfundimtar të këtij takimi e vulosi Hysen Tahiri, në minutën e 73-të. Pas kësaj fitore, Drenica është ngjitur në vendin e gjashtë në tabelë me 27 pikë të tubuara, derisa Besa ka mbetur në kuotën e 29-të pikëve.
 
Raiffaisen Superliga
Java e 19-të,
E premte:
Trepça – Feronikeli 0:1
E shtunë:
Drenica – Besa 3 : 0
E diel: ora 13.00.
Hajvalia – Trepça ’89
Vëllaznimi – Kosova (V)
Ferizaj – Prishtina
Drita – Istogu
 
Liga e Parë
Java e 17-të,
E shtunë:
Kek-u – Liria 0 : 2
Ulpiana – Dukagjini 1 : 1
Ballkani – Kosova (P) 4 : 0
Flamurtari – F. Kosova 2 : 0
2 Korriku – Gjilani 0 : 1
R. Sadiku – Deçani
E diel: Ora 13.00
Vllaznia (P) – Llapi
E hënë: Ora 13.00
Ferizaj: Lepenci – Rahoveci
 
Liga e Dytë – Grupi A
Java e 12-të,
E diel: Ora 13.00
Iliria – Besa
Behari – Leshani
Luftëtari – Vicianumi
Rilindja e Kosovës – Opoja
Lugu i Baranit dhe Minatori – Pushojnë
 
Liga e Dytë – Grupi B
Java e 12-të,
E shtunë:
Kamenica – Kaolini 2 : 2
E diel:
T. Çanga – Bashkimi
18 Korriku – Vitia
Vjosa – Kastrioti
Prishtinë, St. i Ramiz Sadikut : Besëlidhja – Ardhmënia
E hënë:
Galaksia – Rinia
 
Superliga Liga – Juniorët
Java e 16-të,
E shtunë:
Gjilani – Prishtina 1 : 2
Besa – Vëllaznimi 2 : 2
E diel: Ora 11.00
Feronikeli – 2 Korriku
R. Sadiku – Drenica
Trepça ‘89 – Pushon
E hënë: Ora 11.00
Llapi – Kosova (V)
Flamurtari – Bardhi
Ferizaji – Rilindja