feronikeli-drenica3Ndeshja ndërmjet Drenicës dhe Feronikelit, që do të zhvillohet të shtunën, do ta hapë javën e 15-të në Raiffeisen Superligë. Kjo ndeshje do të luhet në fundjavë për shkakun se Feronikeli, të martën, do të luajë ndeshjen revyale kundër Kosovës së Munihut. Java e 15-të do të vazhdojë me ndeshjen që luhet të marten ndërmjet Gjilanit dhe Hajvalisë, derisa katër sfidat tjera zhvillohen të mërkurën.
 
Raiffeisen Superliga: Java e 15-të 
E shtunë 14.11.2015
Drenica – Feronikeli           (SSK 13.00)
Fatmir Tahiri, Besnik Morina, Imran Kabashi, Artan Tahiri.
E martë  17.11.2015
Gjilani -Hajvalia                  (SSK 13.00)
 
E mërkurë 18.11.2015
Drita – Llapi                        (SSK  13.00)
Liria – Istogu                                13.00
Trepça-89 – Vushtrria                13.00
Prishtina – Besa                           13.00
 
Liga e Parë: Java e 14-të -të gjitha ndeshjet zhvillohen në  ora 13.00
E mërkurë 18.11.2015
Trepça – Dukagjini
Vëllaznimi – Kosova (P)
KEK-u -Vllaznia (P)
Fushë Kosova – Behari
Luftëtari – Rahoveci
Ballkani -Vitia
Ramiz Sadiku – Flamurtari
2 Korriku – Ferizaj