drenica-feronikeliSkuadra e Drenicës është këndellur përfundimisht nga seria e rezultateve të dobëta në fillim të edicionit, pasi të shtunën në kuadër të javës së 8-të në Raiffeisen Superligë ka shënuar fitore në duel me Feronikelin, me rezultat 2:1. Për kuqezinjtë nga Skenderaj kjo ishte fitorja e dytë radhazi, pasi në mesjavën arritën të mposhtin edhe Ferizajn. Të parët në epërsi kaluan futbollistët e Feronikelit, me golin e Isa Eminhazerit, në minutën e 37-të, por në pjesën e dytë kuqezinjtë përmbysën gjithçka, me golat e shënuar nga Qemajl Elshani (53′) dhe Dukagjin Gashi (67′).
 
 
 
Rezultatet e ndeshjeve të zhvilluara të shtunën
Raiffeisen Superliga

Java e 8-të
Feronikeli – Drenica          1:2
Liga e Parë
Java e 7-të
Gjilani – Lepenci                 4:0
Istogu – Kosova (P)            2:0
Llapi – Rilindja                     1:1
KEK-u – Ballkani                  3:0
R. Sadiku – Flamurtari      1:0
2 Korriku – Dukagjini        1:3
Liga e Dyte – Grupi A
Java e 4-t
Arbneshët – Vicianumi    1:2
Luftëtari – Drini                1:1
Liga e Dyte – Grupi B
Java e 4-t
Pasjane 011 – Vllaznia (P)
Nuk u zhvillua, skuadra vendase nuk u paraqit në fushë
Juniorët – Superliga
Java e 6-të
Drita – Hysi                          5:0
Juniorët – Liga e Parë
Java e 4-t
Lepenci – Trepça              1:1
Bardhi – Liria                     2:0
Hajvalia – Gjakova           3:2