31 tetor, 2017 – Ndeshja ndërmjet Drenicës dhe Trepçës’89, e cila do të zhvillohet të premten në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, do ta hapë javën e 14-të në Vala Superligën e Kosovës në futboll. Ndërkohë, tri ndeshje do të luhen të shtunën, derisa dy sfidat e fundit të kësaj jave luhen të dielën.
Vala Superliga – Java 14
E premte, 3 nëntor
Drenica – Trepça’89
E shtunë, 4 nëntor, në orën 13:00
Liria – Prishtina
Flamurtari – Drita
Vllaznia – Vëllaznimi
E diel, 5 nëntor, në orën 13:00
Gjilani – Llapi
Besa – Feronikeli
Liga e Parë – Java 14
E shtunë, 4 nëntor, në orën 13:00
Rahoveci – Dukagjini
Hajvalia – Trepça
E diel, 5 nëntor, në orën 13:00
KEK-u – Fushë Kosova
Onix – Ferizaj
Ballkani – Vushtrria
Kosova (P) – 2 Korriku
Bashkimi (K) – Ramiz Sadiku
E hënë, 6 nëntor, në orën 14:00
Kika – Vitia