24 shtator, 2017 – Skuadra e Dritës e ka shijuar fitoren e tretë në këtë edicion, pasi në kuadër të javës së 6-të në Vala Superligë, në cilësi të mysafirit por para tifozëve të vet në Stadiumin e Qytetit në Gjilan, e ka mposhtur Vllazninë e Pozheranit, me rezultat bindës, 4:0. Rezistenca e Vllaznisë u thye në pjesën e dytë, kur gjilanasit shënuan katë herë. Serinë e golave e nisi Fidan Gërbeshi nga penalltia. Epërsinë në 2:0 e shtoi Xhevdet Shabani, në minutën e 64-t pas harkimit të Livorekës, derisa në minutat 83’ e 84’ gjilanasit shënuan dy gola tjerë nëpërmjet Rexhës dhe Livorekës.
 
Vala Superliga – Java 6
Vllaznia – Drita 0:4
 
Liga e Parë – Java 6
Vitia – Dukagjini 2:2
Bashkimi – Vushtrria 0:0
 
Liga e Dytë, Grupi A – Java 4
Përparimi – Dushkaja 1:0
Besa – Behari  4:2
Deçani – Gryka 0:4
Dukagjini – Dardanët  1:1
Leshani – Lugu i Baranit 0:0
Dejni – Opoja 1:6
Dardania – Uv Malisheva, e hënë, ora 16:00
 
Liga e Dytë – Grupi B – Java 4
Rinia – Vëllazëria 8:2
Lepenci – Tefik Çanga 2:0
Arbëria – Vjosa 4:1
Xërxa – Drenoci 8:1
Minatori – Galaksia 2:1
Bashkimi (Gj) – Ulpiana, e hënë, ora 16:00 – Gjilan
 
Juniorët – Superliga – Java 4
Gjakova – Vushtrria 0:3
Vëllaznimi – Ramiz Sadiku 1:2
Prishtina – Trepça’89 2:2
Llapi – Flamurtari
Feronikeli – KEK-u 4:4
Fushë Kosova – Liria 1:1
Drita – Besa, e hënë, ora 13:00
Gjilani – 2 Korriku, e hënë, ora 11:00
 
Juniorët – Liga e parë – Java 3
Ulpiana – Rilindja 4:0
Vllaznia – Lepenci 0:1
Drenica – Onix Banja 4:1
Lushta – Ballkani 0:1
Lidhja e Prizrenit – Ferizaj 0:3
Dinamo – Urbano
 
Kadetët – Java 3
Prishtina – Trepça’89  3:1
2 Korriku – Ferizaj 6:3
Besa – Gjilani 4:0
El Clasico – Drita 2:0
Llapi – Liria 1:1
Kurda – Ferronikeli 2:6