25 nëntor, 2018 – Sot është zhvilluar ndeshja e fundit e javës së 16-të në IPKO Superligë ndërmjet Dritës dhe Feronikelit, e ku nuk pati fitues, ngase dueli u mbyll baras 1:1. Të parët në epërsi kaluan mysafirët nga Drenasi, me golin e Lapidar Lladrovcit, në minutën e 41-të. Megjithatë, gjilanasit arritën t’i barazojnë shifrat me golin e Bujar Shabanit, në minutën e 69-të. Pas këtij barazimi Feronikeli mbetet në pozitën e dytë me 36 pikë, një më pak se Prishtina, e cila e kryeson renditjen, derisa Drita renditet e pesta me 23 pikë.

IPKO Superliga – Java e 16-të
Drenica – Trepça’89 3:0
Ferizaj – Prishtina 0:0
Flamurtari – Llapi 0:1
Ballkani – Gjilani 4:1
KEK-u – Liria 0:3
Drita – Feronikeli 1:1

Tabela
1.Prishtina 37 pikë
2.Feronikeli 36
3.Llapi 32
4.Gjilani 24
5.Drita 23
6.Flamurtari 22
7.Drenica 21
8.Ballkani 21
9.Trepça’89 19
10.Liria 19
11.Ferizaj 15
12.KEK-u 1

Liga e Parë – Java e 15-të
2 Korriku – Ramiz Sadiku 1:0
Vitia – Fushë Kosova 1:1
Drenasi – Dukagjini 0:2
Istogu – Arbëria 2:3
Trepça – Vllaznia 3:1
Bashkimi K – Vëllaznimi 0:1
Besa – Kika 1:1
Vushtrria – Onix 1:0

Tabela
1.Vushtrria 35 pikë
2.Besa 32
3.Dukagjini 30
4.Vëllaznimi 29
5.Vitia 28
6.Onix 25
7.Trepça 24
8.Arbëria 22
9.Istogu 17
10.2 Korriku 17
11.Drenasi 15
12.Kika 15
13.Ramiz Sadiku 15
14.Fushë Kosova 14
15.Bashkimi K 9
16.Vllaznia 8