drita-feronikeli3Sot është zhvilluar ndeshja hapëse e javës së 26-të në Raiffeisen Superligë, ku Drita arriti të shënojë fitore kundër Feronikelit, me rezultat 1:0.  Drita pati disa raste të mira, por golin e fitores e shënoi vetëm në minutën e 70-të, kur Mensur Limani shënoi me gjuajtje nga distanca. Për gjilanasit këto tri pikë janë shumë të rëndësishme në garën për mbijetesë në elitë.
 
Raiffeisen Superliga Java 26-të
E shtunë 02.05.2015 ora 14.00
Drita – Feronikeli  1 : 0
 
E diel 03.05.2015  ora 14.00
 
Kosova (V) – Hajvalia
Trepça ‘89 – Drenica
Ferizaj – Prishtina
Istogu – Vellaznimi
 
E hënë  04.05.2015 ora 14.00
 
Trepça – Besa
 
Liga e I-rë  Java e 23-të,
E shtunë 02.05.2015 ora 14.00
 
KEK-u – Flamurtari                1 : 0
Ulpiana – Ballkani                  1 : 0
2 Korriku – Kosova (P)           2 : 0
Ramiz-Sadiku – Vllaznia (P)  1 : 0
 
E diel 03.05.2015 ora 14.00
Gjilani – Llapi
Liria – Rahoveci
Dukagjini – Deçani
 
E hënë 04.05.2015 ora 14.00
 
Ferizaj: Lepenci – Fushë Kosova
Liga e II-të “A” Java e 18-të,
 
E diel 03.05.2015 ora 14.00
Leshani – Besa
Behari – Minatori
Rilindja Kos. – Iliria
Opoja – Lugu i Baranit
Vicianumi dhe Luftetari pushojne,
Liga e II-të “B” Java e 18-të,
E shtunë 02.05.2015 ora 14.00
 
Bashkimi – Galaksia               3 : 2
Kamenica – Besëlidhja            3 : 1
 
E diel 03.05.2015 ora 14.00
Kaolini – Kastrioti
Vitia  – Rinia
Tefik Canga – Ardhmeria
18 Korriku – Vjosa
 
Superliga JUNIORET  Java 22-të,
E shtunë 02.05.2015 ora 11.00
 
Besa – Bardhi                         4 : 3
Vëllaznimi – 2 Koriku  0 : 1
Trepca ’89 – Flamurtari  4 : 0
Llapi – Ferizaj             1 : 0
Prishtina – Rilindja      8 : 1
 
E diel 03.05.2015 ora 11.00
Drita – Kosova (V)
Ramiz Sadiku – Feronikeli
Drenica pushon,
 
Liga e pare Java e 12-të,
E shtunë 02.05.2015 ora 11.00
 
Gjilani – Fushe Kosova (nuk është zhvilluar)
Gjakova – Trepca 2  : 1
Hajvalia – Istogu   1 : 1