trepca89-llamkosi2Në fundjavën e ardhshme nis stinori pranveror në Raiffeisen Superligën e Kosovës në futboll. Ndeshja hapëse e këtij stinori do të jetë ajo ndërmjet Dritës dhe Trepçës’89, që do të zhvillohet, të premten, në stadiumin e qytetit në Gjilan.
Raiffeisen Superliga : Java e 17-të: Ndeshjet zhvillohen në orën 13.00
E premte:  27 shkurt
Drita – Trepça 89…………………………….SSK
E shtunë:  28 shkurt
Drenica – Hajvalia……………………………SSK
 
E diel:  01 mars
Kosova (V) – Feronikeli……………………..SSK
Trepça – Besa
Vëllaznimi – Prishtina
Ferizaj – Istogu
—————————————————————————-
 
Rrethi i dytë i Digitalb Kupës  Kosovës: Ndeshjet zhvillohen në ora 13.00
E martë:  3 Mars
Flamurtari –  Drita ……………………………..SSK
 
E mërkurë – 4 mars
Trepça – Trepça 89…………………………..SSK
Gjilani – Ferizaj…………………………………SSK
 
E mërkurë 11 mars
Llapi – Prishtina ……………………………….SSK
Feronikeli – Kosova (V)………………………SKK
Besa- 2-Korriku
Istogu – Dukagjini