feronikeli-gjilani20165 nëntor, 2016 – Sot janë zhvilluar dy ndeshje në kuadër të javës së 13-të në Vala Superligën e Kosovës në futboll. Feronikeli ka shënuar fitore në shtëpi kundër Gjilanit, me rezultat 1:0, në një ndeshje mjaft interesante dhe rivalizuese.  Golin e vetëm të kësaj sfide dhe të fitores për kampionët në fuqi e shënoi Përparim Livoreka, në minutën e 45-të, pas asistimit të Argjend Bardhit. Me të njëjtin rezultat fitores iu gëzua edhe Drenica, e cila në stadiumin “Bajram Aliu”, e mposhti  Hajvalinë. Golin e fitores për Drenicën e shënoi Ismet Caka qysh në minutën e 5-të, me gjuajtje me kokë pas harkimit të Taulant Dajakut.
 
Vala Superliga, java e 13-të
E shtunë, 05.11.2016
Feronikeli – Gjilani                         1-0
Drenica – Hajvalia                          1-0
 
Liga e Parë, java e 13-të
E shtunë, 05.11.2016
2 Korriku – Vitia                                1-1
Ramiz Sadiku – Deçani                     3-0
 
 
Superliga Juniorët -java e 12-të
E shtunë, 05.11.2016
Besa – KEK-u                                       0-1
Vëllaznimi – Llapi                               2-0
 
 
Raiffeisenliga Kadetët, java e 9-të
E shtunë, 05.11.2016
Drita – Trepça ‘89                              1-2
Besa – Ferizaj                                       1-1
Liria – Prishtina                                    2-2
Drenica – Gjilani                                  2-2
Trepça – Hajvalia                                 0-3