gjilani-feronikelizhdrellaSot janë zhvilluar dy ndeshjet e para në kuadër të javës së 10-të në Raiffeisen Superligë. Skuadra kampione në fuqi, Feronikeli, ka shënuar fitore si mysafire në stadiumin “Ferki Aliu”, duke e mposhtur Vushtrrinë, me rezultat 3:1. Burim Qorri, Qemail Elshani dhe Përparim Livoreka shënuan nga një gol për fitoren e skuadrës nga Drenasi, ndërsa golin e vetëm për vushtrriasit e shënoi Daut Maxhuni. Ndërkohë, Hajvalia ka realizuar fitore në shtëpi kundër Llapit, me rezultat 1:0. Golin e fitores për Hajvalinë e realizoi Semir Zeneli në minutën e 76-të.
Raiffeisen Superliga: Java e 10-të
E shtunë 17.10.2015
Vushtrria -Feronikeli 1-3
Hajvalia – Llapi 1-0
Liga e Parë: Java e 9-të;
E shtunë: 17.10.2015; Ora 14.00
Trepça – R-Sadiku 0-2
Flamurtari – Kosova (P) 3-1
2 Korriku – KEK-u 0-1
Rahoveci -Ballkani 2-1
Liga e Dytë – Grupi B, Java e 6-të
E shtunë, 17.10.2015, në orën 14:00
Kamenica – Galaksia (nuk u zhvillua)
Superliga – Juniorët, Java e 8-të
E shtunë, në orën 11:00
Vëllaznimi – Drita 1-0
Rilindja – Flamurtari 5-1
Liga e Parë – Juniorët, Java e 4-t
Ferizaj – Ballkani 1-1
Gjakova – Ereniku 4-1
Liga e Femrave, Java e 5-të
E shtunë, 19.10.2015, në orën 14:00
Ulpiana – Kosova (P) 1-7
13 Qershori – Dukagjini 4-1