feronikeliSot është zhvilluar ndeshja e parë e javës së 28-të në Raiffeisen Superligë ndërmjet Trepçës dhe Feronikelit. Fitues i kësaj ndeshje, e cila u zhvillua në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë, doli skuadra nga Drenasi, me rezultat 2:0. Golat për Feronikelin i shënuan Behar Maliqi  nga penalltia dhe Qemail Elshani, në minutën e 89-të.