feronikeli-drenica1Ndeshja e mbetur e javës së 17-të në Raifeisen Superligë ndërmjet Feronikelit dhe Hajvalisë, do të zhvillohet të mërkurën, më 02 dhjetor në orën 13.00, në stadiumin “Shahin Haxhiislami” në Pejë, pasi klubi nga Drenasi është dënuar nga Komisioni Disiplinor që një ndeshje ta zhvillojë larg stadiumit “Rexhep Rexhepi” për shkak të lëshimeve në organizimin e ndeshjes kundër Gjilanit.