trep89-feronikeli1Skuadra e Feronikelit ka shënuar fitore tejet të rëndësishme në përballje me Drenicën, në kuadër të javës së 23-të në Raiffeisen Superligë. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Përparim Thaç” në Prizren ka përfunduar me fitoren e djelmoshave të Gani Sejdiut, me rezultat 4:2.
Fidan Gërbeshi (2’), Qemail Elshani (32’), Lapidar Lladrovci (44’) dhe Mendurim Olluri (58’) shënuan golat për Feroniklin, teksa golat e Drenicës erdhën nga Dren Gashi (61’) dhe Shkëlzen Lushtaku (80’).
Feronikeli tani ka 47 pikë në pozitën e parë në renditje, nëntë më shumë se Prishtina, teksa Drenica është e shtata në renditje me 29 pikë.
Raiffeisen Superliga Java : 23-te Ora 14.00

E premte 17.04.2015
Hajvalia – Drita…………………….……2-1
E shtunë 18.04.2015  Ora 14.00
Feronikeli – Drenica…………………....4-2
Liga e 1-re Java e 21-te: Ora 14.00
E shtunë 18.04.2015
2 Korriku – Llapi …………………………. 2-3
KEK-u – Kosova (P) ……………………… 1-1
Ulpiana – Fushë Kosova ……………………… 2-1
Ramiz Sadiku- Ballkani ………………………  0-3
Liga e 2-te Grupi (B) Java e 16-te Ora 14.00
E shtunë
Kamenica – Galaksia………………….5-0
18 Korriku – Rinia……………………..2-1
Superliga Junioret Java e 20-te Ora 11.00
E shtunë
Vëllaznimi – Kosova (V)………………….1-0
Trepça-89 – Rilindja………………….……2-0
Liga e 1- re: Java e 10-te  Ora 11.00
E shtunë
Gjilani – Liria……………………2-5
Gjakova – Istogu……………….0-3
Trepça – F-Kosova ( nuk u zhvillua)
Hajvalia pushon
Raiffeisen Liga e 1-re Java e 10-te
E shtunë
Mitrovica – 13 Qershori………………….….5-0
Kaqanikasja – Vizioni…………………..…..9-0
Prishtina  pushon
Llapi pushon