gjyqtaretparalojeËshtë caktuar termini dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 11-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 10-të në Ligën e Parë. Do të jetë ndeshja ndërmjet skuadrës kampione në fuqi, Feronikelit dhe Trepçës’89, ajo e cila do ta hapë javën e 11-të në elitë, që zhvillohet të shtunën në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, me fillim në orën 13:30 dhe që transmetohet drejtpërdrejt në Supersport Kosova. Të shtunën, luhen edhe dy ndeshje tjera Istogu – Vushtrria dhe Drenica – Drita, derisa tri ndeshjet tjera zhvillohen të dielën, e ku Liria-Hajvalia, do të transmetohet drejtpërdrejt në Supersport Kosova.
 
Raiffeisen Superliga – Java e 11-të
E shtunë 24.10.2015
Feronikeli – Trepça ’89 (SSK 13.30)
T. Maloku, B.Morina, L. Muhadri, B.Gashi
Istogu – Vushtrria Ora 14.00
B. Kosumi, J. Musolli, B. Rama, A.Tahiri
Drenica – Drita Ora 14.00
M. Baliu, A. Ejupi, E. Zeqiri. N. Rraci
 
E diel 25.10.2015
Liria – Hajvalia (SSK 13.30)
F.Tahiri . E.Baliqi, G. Mehmeti, B.Batalli
Llapi – Besa Ora 14.00
G. Nuza, M. Berisha, S.Haziri, M.Bejtullahu
Gjilani – Prishtina Ora 14.00
I. Kelmendi, S.Berisha, I.Kabashi,S.Isufi
 
Liga e Parë – Java e 10-të
E shtunë 24.10.2015 ; Ora 14.00
2 Korriku – Trepça
L.Mustafa, A.Latifi, F.Sekiraqa
KEK-u – Vitia
A.Shala, A. Jupolli, B.Hyseni
R-Sadiku – Luftetari
D.Qaka, B.Bunjaku, N.Bala
Kosova (P) – Behari
E.Jonuzi, N.Hysenaj, A. Bucolli
F-Kosova – Rahoveci
S.Hajdari, H.Llalo, E.Bicaj
 
E diel 25.10.2015: Ora 14.00
Vellaznimi – Ferizaj
G.Shala. A.Peshteri, D.Muriqi
Ballkani – Dukagjini
Sh.Murtezi A.Sadiku, B.Jashari
Vllaznia (P) – Flamurtari
L.Fejza, B.Haradinaj, H.Ademinbsp;