8 maj, 2019 – Ndeshja finale e Kupës së Kosovës në konkurrencën e femrave ndërmjet Kosovës (P) dhe Mitrovicës, do të zhvillohet më 22 maj, në orën 19:00, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Në gjysmëfinale Kosova (P) e eliminojë Lirinë pas dy ndeshjeve me rezultat të përgjithshëm 4:2, derisa Mitrovica e eliminojë Feronikelin pas dy ndeshjeve, me rezultat të përgjithshëm 3:1.