gjyqtaretparaloje1Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 7-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 6-të në Ligën e Parë. Ndeshja ndërmjet Gjilanit dhe Llapit, që do të zhvillohet të premten do ta hapë këtë javë në elitën e futbollit tonë, ndërkohë dy ndeshje zhvillohen të shtunën, derisa tri ndeshjet e tjera luhen të dielën.
 
Raiffeisen Superliga – Java e 7-të
E premte, 25.09.2015
Gjilani – Llapi, në orën 14.00 – SSK
I. Kelmendi, F. Jakupi, R. Hyseni, B. Kosumi
 
E shtunë, 26.09.2015
Feronikeli – Istogu, në orën 14.00 – SSK
B. Gashi, S. Berisha, G. Mehmeti, I. Shuleta
Drenica – Besa në orën 15.00
B. Jahmurataj, D. Preniqi, I. Kabashi, M. Baliu

E diel, 27.09.2016

Drita – Trepça’89, në orën 13.30 – SSK
T. Maloku, B. Selimaj, F. Berisha, A. Tahiri
Liria – Vushtrria, në orën 15.00
G. Nuza, L. Muhadri, M. Berisha, K. Vula
Prishtina – Hajvalia, në orën 15.00
F. Tahiri, A. Ejupi, E. Baliqi, S. Isufi
Raiffeisen Superliga – Java e 8-të zhvillohet të mërkurën më 30.09.2015
 
Liga e Parë – Java e 6-të
E shtunë 26.09.2015: në orën 15:00
KEK-u – Flamurtari
H. Hajdari, E. Zeqiri, F. Kiqina
Fushë Kosova – Ramiz Sadiku
N. Rraci H.Lllallo, K.Burrniku
Kosova (P) – Rahoveci
L. Fejza, N. Hysenaj, S. Reçica
Vitia – Dukagjini
V. Haxhijaj, A. Peshteri, D. Muriqi
E diel, 27.09.2015 në orën 15:00
Vëllaznimi – Trepça
Sh. Murtezi, A. Sadiku, B. Jashari
Ballkani – 2 Korriku
B. Batalli, B. Haradinaj, H. Ademi
Behari – Ferizaj
E. Jonuzi, N. Bala , A. Bucolli
Vllaznia (P) – Luftëtari
F. Dogani, Q. Vata, N. Bajrami