22 korrik, 2022 – Tanimë gjithçka është gati për turneun kushtuar Legjendës, Fadil Vokrri, me rastin e ditëlindjes së tij të 62-të. Stadiumi, i cili e mban me krenari emrin e tij, të shtunën, do të mbledhë emrat e spikatur të futbollit mbarëkombëtar ndërvite. Në këtë turne do të zhvillohen dy ndeshje, ajo ndërmjet veteranëve të Prishtinës dhe Llapit (në orën 17:30) skuadra në të cilat luajti Vokrri, si dhe përballja e veteranëve të Kombëtares së Kosovës dhe Kombëtares së Shqipërisë (në orën 19:00 – drejtpërdrejt në RTK). Të pranishëm në turne pritet të jenë edhe shumë emra tjerë të njohur të futbollit, teksa ftohen edhe të gjithë të interesuarit që t’i ndjekin këto dy ndeshje dhe kësisoj ta nderojnë edhe legjendën Vokrri.

Listat e ekipeve pjesëmarrëse

FC Prishtina – Veteranët:
1.Ahmet Beselica
2.Besim Bajraktari
3.Muharrem Sahiti
4.Synaj Keci
5.Suad Keci
6.Isa Sadriu
7.Bedredin Gjinali
8.Milaim Humolli
9.Kushtrim Munishi
10.Fatmir Namani
11.Adil Vokrri
12.Florim Humolli
13.Liridon Kukaj
14.Isuf Llumnica
15.Azem Azemi
16.Enis Fetahu
17.Driton Krasniqi
18.Malsor Gjonbalaj
19.Afrim Mucici
20.Abdulla Rafuna
21.Afrim Tovërlani

KF Llapi – Veteranët
1.Vllaznim Visoka
2.Ismet Haliti
3.Berat Berisha
4.Sheqir Statovci
5.Faruk Statovci
6.Driton Rrahmani
7.Adem Rrahmani
8.Faton Maloku
9.Safet Imeri
10.Hysni Veliu
11.Rrahim Kaqanolli
12.Meriton Mehmeti
13.Sahit Podvorica
14.Bujar Blakqori
15.Ekrem Avdyli
16.Admir Bunjaku
17.Afrim Statovci
18.Ragip Stublla
19.Gani Zhugolli
20.Idriz Mehmeti
21.Fatmir Berisha
22.Burim Berisha
23.Driton Islami
24.Ridvan Asllani

Kosova – Veteranët
1.Naser Prapashtica
2.Nuredin Qollaku
3.Xhavit Mehmeti
4.Arsim Abazi
5.Hysni Gjinovci
6.Enes Mustafa
7.Afrim Visoka
8.Daut Geci
9.Ilir Izmaku
10.Luan Tabaku
11.Muhamet Dragusha
12.Arben Zeqiri
13.Arsim Prepolli
14.Sylejman Selimi
15.Flamur Sinani
16.Ilir Izmaku
17.Lulzim Berisha
18.Sheremet Isufi
19.Faton Peci
20.Naim Gashi
21.Bekim Isufi

Shqipëria – Veteranët
1.Blendi Nallbani
2.Blerim Rrustemi
3.Debatik Curri
4.Arjan Pisha
5.Alban Tafaj
6.Ervin Fakaj
7.Mërgim Mavraj
8.Eqerem Memushi
9.Gentian Muça
10.Armend Dallku
11.Ilir Lame
12.Haxhi Ballgjini
13.Gilman Lika
14.Ardit Beqiri
15.Agustin Kola
16.Sulejman Demollari
17.Sulejman Starova
18.Sulejman Mema
19.Artan Bano
20.Altin Lala