Sot janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 28-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 25-të në Ligën e Parë.
Raiffeisen SUPERLIGA, Java e 28-të:
E SHTUNË, 03.05.2014 nga ora 15.00
Drita-Prishtina,Hajriz HAJDARI, S.Berisha, M.Qehaja, 4.B.Fejzullahu
Fushë Kosova-Llamkos Kosova, Genc NUZA, F.Abrashi, M.Aliu, 4. F.Tahiri
Feronikeli-Hajvalia, Bajram GASHI, L. Muhadri, R.Hyseni, 4.Tefik Maloku.
 
E DIEL, 04.05.2014 nga ora 15.00
Besa-Drenica, Ergin JANOVALIU, J. Musolli, I.Kabashi, 4.Selim Isufi
Trepça-Trepça ‘89, Ilir SHULETA, B. Këpuska, E. Zeqiri, 4.N.Raci
Mitrovicë,stadiumi “Riza Lushta”.
 
LIGA E PARË, Java e 25-të:
E SHTUNË, 03.05.2014 nga ora 16.00
Liria-Rilindja, Leutrim Mustafa, D.Rrahmani, J.Gashi,
Ulpiana-Lepenci, Radovan Markoviq, B.Haradinaj, H.Ademi,
Ramiz Sadiku-KEK-u, Mervan Bejtullahu, A. Sadiku, B.Bunjaku,
2 Korriku-Istogu, Besnik Sejdiu, G.Mehmeti, B.Hyseni,
Pejë: Deçani-Dukagjini, Arben Halilaj, D.Muriqi, V.Kastrati,
 
E DIEL, 04.05.2014 nga ora 16.00:
Gjilani-Ballkani, Burim Jahmurati,O.Krasniqi,A.Shala,
Llapi-Flamurtari, Isak Ceraviku,A.Potoku,N.Hysenaj,
Vëllaznimi-Kosova (P), Liridon Hasani,N.Bala,E.Kume.
 
Kliko këtu për orarin e ndeshjeve të Ligës së Dytë dhe kategorisë së juniorëve