gjyqtaret1Janë caktuar gjyqtarët për ndeshjet e javës së 11-të në Raiffeisen Superligë dhe për javën e 10-të në Ligën e Parë. Nga skuadrat e elitës të shtunën në fushën e gjelbër do të zbresin vetëm Drenica dhe Llamkos Kosova, të cilat do të përballen në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, derisa katër sfida tjera luhen të dielën, ndërkaq java mbyllet me derbin e Mitrovicës, Trepça-Trepça’89, që luhet të hënën.

Raiffeisen Superliga: Java e 11-të Ora 14.00.

E shtunë :
Drenica – Llamkos Kosova………………………..SSK
(Artan Tahiri, Florim Jakupi, Mirsad Qehaja, Mentor Baliu)
E diel:
Istogu – Besa……………………………………SSK
(Hajriz Hajdari, Benon Këpuska, Imran Kabashi, Besnik Batalli)
Ferizaj – Vëllaznimi
(Selim Jusufi, Erduan Baliqi, Kujtim Bajrami,Mervan Bejtullahu)
Drita – Feronikeli
(Nazmi Rraci, Safet Berisha, Visar Kelmendi, Idriz Kelmendi)
Hajvalia – Prishtina
(Besfort Kosumi, Jakup Musolli, Gëzim Mehmeti, Isak Ceroviku)
E hënë
Trepça – Trepça 89…………………………….SSK
(Genc Nuza, Alban Ejupi, Meriton Berisha, Burim Jahmurataj)
 
Liga e Parë, Java e 10-të Ora 14.00.
E shtunë
Llapi – Liria
(Kreshnik Vula, Arif Potoku,Selman Reqica)
Ballkani – Lepenci
(Leotrim Mustafa, Avni Jupolli, Albion Bucolli)
Flamurtari – 2-Korriku
(Fatmir Tahiri, Hysni Ademi, Lon Gegaj)
Ramiz Sadiku- KEK-u
(Besnik Sejdiu, Hysen Rrahmani, Fatlum Jashari)
E diel:
FushëKosova – Dukagjini
(Radovan Markoviç, Bujar Haradinaj, Fatmir Kiqina)
Rahoveci – Deçani
( Arben Halilaj, Nexhmedin Bala, Nuhi Hysenaj)
Vllaznia (P) – Ulpiana
(Liridon Hasani, Jakup Gashi, Antigon Rexhepi)
E hënë
Kosova (P)- Gjilani
(Labinot Fejza, Hivzi Osmani, Berat Berisha)