raiffeisensuperliga1Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 9-të në Raiffeisen Superligë dhe për javën e 8-të në Ligën e Parë. Të shtunën në Superligë luhen dy ndeshje, e ku javën e hap sfida ndërmjet Dritës dhe Hajvalisë.
 
Raiffeisen Superliga Java e 9-të
E shtunë 03.10.2015
Drita – Hajvalia Ora 14.00 (SSK)
F. Tahiri, F Berisha, F Sekiraqa, S Isufi
.
Istogu – Llapi Ora 15.00
B. Jahmurataj, S Berisha, I Kabashi, G Shala
.
E diel 04.10.2015
Drenica – Trepça”89 Ora 14.00 (SSK)
B. Gashi, L Muhadri, B Morina, I Shuleta
.
Liria – Prishtina Ora15.00
M. Bejtullahu, D Preniqi, S Haziri, T Maloku
.
Gjilani – Vushtrria Ora15.00
I. Kelmendi, A Ejupi, B Rama, I Ceraviku
.
E hënë 05.10.2015
Feronikeli – Besa Ora 14.00 (SSK)
G. Nuza, J Musolli, M Berisha, N Rraci
.
.
Liga e 1-rë : Java e 8-të
E shtunë 03.10.2015: Ora 15.00
F-Kosova – Trepça
L. Fejza, A Peshteri, B Hyseni
.
KEK-u – Behari
A. Shala, N Hysenaj, A Bucolli
.
Vitia – Flamurtari
M. Baliu, R Hyseni, G Mehmeti
.
Kosova (P) – Ferizaj
E. Jonuzi, A Sadiku, B Jashari
.
R-Sadiku – 2 Korriku
L. Mustafa, E Zeqiri, A Latifi
.
E diel 04.10.2015 Ora 15.00
Vëllaznimi -Rahoveci
S. Hajdari, O Krasniqi, E Kume
.
Ballkani -Luftëtari
F. Dogani, N Bajrami, K Burrniku
.
Vllaznia (P) – Dukagjini
D. Rrahmani, J Gashi, A Jupolli