gjyqtaretparalojeËshtë caktuar orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 16-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 15-të në Ligën e Parë. Në elitë, të shtunën, do të zhvillohen dy ndeshje. Në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, skuadra kryesuese, Feronikeli do të jetë mikpritëse e Gjilanit, ndeshje të cilën do ta gjykojë Besfort Kosumi, derisa në stadiumin “Demush Mavraj” në Istog, skuadra e fundit në renditje, Istogu do të ballafaqohet me Drenicën, e ku drejtësinë do ta ndajë Genc Nuza. Katër ndeshjet e tjera do të zhvillohen të dielën.
Raiffeisen Superliga – Java e 16-të: Të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 13.00
E shtunë, 21.11.2015
Feronikeli – Gjilani              SSK
B.Kosumi, A.Latifi, M.Berisha, I.Shuleta
 
Istogu – Drenica
K.Vula, B.Morina, B.Rama, B.Batalli
 
E diel, 22.11.2015
Hajvalia – Trepça ‘89           SSK
G.Nuza, F.Berisha, B.Selimaj, L.Mustafa
 
Llapi – Liria                         SSK
G.Shala, E.Baliqi, I.Kabashi, H.Hajdari
 
Besa – Drita
N.Rraci, F.Jakupi, M.Qehaja, S.Isufi
 
Vushtrria – Prishtina
I.Kelmendi, J.Musolli, V.Kelmendi, T.Maloku
 
Liga e Parë – Java e 15-të: (e fundit e stinorit vjeshtor) – Të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 13.00
E shtunë, 17.11.2015  
Kosova (P) – Ballkani
M.Bejtullahu, A. Sadiku, B.Jashari
 
Vitia – Fushë Kosova
Sh. Murtezi, B. Bunjaku, B. Hyseni
 
E diel, 22.11.2015
Ferizaj – Trepça
B.Gashi, E.Zeqiri, S.Haziri
 
Flamurtari – 2 Korriku
F.Tahiri, R.Hyseni, H.Ademi
 
Dukagjini – Luftëtari
A.Shala, O.Krasniqi, G.Hyseni
 
 
Rahoveci – KEK-u
L.Fejza, A.Peshteri, D.Muriqi
 
 
Behari – Ramiz Sadiku
E.Jonuzi, E.Kume, F.Jashari
 
 
Vllaznia (P) – Vëllaznimi
A.Halilaj, N. Hysenaj, A.Jupolli