gjyqtaret[1]Sot janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 16-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 15-të në Ligën e Parë. Kjo javë nis me ndeshjen ndërmjet Fushë Kosovës dhe Llamkos Kosovës, që do të zhvillohet, të premten, në orën 13:00, në stadiumin “Ekrem Grajçevci” në Fushë Kosovë. Ndërkohë, të shtunën luhet sfida ndërmjet Prishtinës dhe Dritës në kryeqytet, derisa katër ndeshjet e tjera do të zhvillohen të dielën.
Raiffeisen Superliga, java e 16-të:
E premte, 15.11.2013 nga ora 13.00
Fushë Kosova-Llamkos Kosova, Ilir Shuleta, J. Musolli, A. Latifi, K. Vula
E shtunë, 16.11.2013 nga ora 13.00
Prishtina-Drita, Besfort Kosumi, B. Selimaj, B. Rama, T. Maloku
E diel, 17.11.2013 nga ora 13.00
Besa-Drenica, Selim Isufi, Armend Latifi, S. Haziri, F. Tahiri
Trepça ’89-Hysi, E. Janovaliu, D. Preniqi, K. Bajrami, G. Shala
Ferizaj-Trepça, Genc Nuza, A. Ejupi, E. Zeqiri, A. Tahiri
Feronikeli-Hajvalia, I. Kelmendi, F. Jakupi, M. Qehaja, M. Baliu.
Liga e Parë, java e 15-të (e fundit e stinorit vjeshtor):
E shtunë, 16.11.2013 nga ora 13.00
Prizren: Liria-Istogu, Hajriz Hajdari, S. Berisha, B. Morina
Llapi-2 Korriku, Labinot Fejza, D. Muriqi, N. Hysenaj
Ulpiana-KEK-u, Isak Ceraviku, A. Halilaj, J. Gashi
Rilindja-Flamurtari, M. Bejtullahu, A. Peshteri, A. Sadiku
Deçani-Ramiz Sadiku, Besnik Batalli, L. Gegaj, F. Kiçina
E diel, 17.11.2013 nga ora 13.00
Gjilani-Kosova (P), Liridon Hasani, V. Kelmendi, B. Berisha
Vëllaznimi-Ballkani, B. Jahmurati, M. Berisha, D. Rrahmani
Lepenci-Dukagjini, Bajram Gashi, H. Osmani, A. Shala.