Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 15-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 14-të në Ligën e Parë, të cilat do të zhvillohen këtë mesjavë.
 
Raiffeiesn Superliga: Java e 15-të
E shtunë 14.11.2015
Drenica – Feronikeli                          1-0
 
E martë  17.11.2015
Gjilani -Hajvalia                  (SSK Ora 13.00)
B.Gashi, B.Selimaj, M.Berisha, T.Maloku
 
E mërkurë 18.11.2015
Drita – Llapi                        (SSK Ora  13.00)
K.Vula, B.Kepuska, R.Hyseni, I.Ceraviku
 
Liria – Istogu                                Ora 13.00
B.Jahmurataj, A.Latifi, B.Rama, I.Shuleta
 
Trepça ‘89 – Vushtrria                    Ora 13.00
G.Nuza, D.Preniqi, E.Zeqiri, L.Mustafa
 
Prishtina – Besa                           Ora 13.00
H.Hajdari, A.Ejupi, K.Bajrami, B.Kosumi
 
 
Liga e Parë: Java e 14-të – Të gjitha ndeshjet zhvillohen në ora 13.00
E mërkurë 18.11.2015
Vëllaznimi – Kosova (P)
I.Kelmendi, V.Kelmendi, A.Peshteri
 
KEK-u -Vllaznia (P)
A.Shala, O.Krasniqi, A.Bucolli
 
Fushë Kosova – Behari
V.Kastrati, N.Bala, H.Osmani
 
Ballkani -Vitia
M.Bejtullahu, F.Jashari, D.Muriqi
 
Ramiz Sadiku – Flamurtari
B.Batalli, N.Hysenaj, J.Gashi
 
2 Korriku – Ferizaj
M.Baliu. H.Llallo,B.Haradinaj
 
 
E enjte 19.11.2015
Trepça – Dukagjini
 
D.Qaka, G.Hyseni, E.Bicaj
 
Luftëtari – Rahoveci
Sh.Murtezi, B.Bunjaku, B.Hyseni