gjyqtaretparalojeSot janë përcaktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 17-të në Raiffeisen Superligë. Ndeshja hapëse e stinorit pranveror do të zhvillohet, të premten, në Gjilan, ku do të ballafaqohen Drita dhe Trepça’89, sfidë kjo e cila do të drejtohet nga Besfort Kosumi. Ndërkohë, të shtunën luhet një tjetër ndeshje ajo ndërmjet Drenicës dhe Hajvalisë, e që për gjyqtar kryesor e ka Kreshnik Vulën. Ndërkohë dita e diel do të jetë më e ngjeshur, pasi do të zhvillohen katër sfida. Kosova (V) – Feronikeli gjykohet nga Selim Jusufi, Trepça-Besa nga Artan Tahiri, Vëllaznimi-Prishtina do të ketë si kryesor Hajriz Hajdarin, derisa për sfidën Ferizaj – Istogu është caktuar Bajram Gashi.
 
Raiffeisen Superliga:
Java e 17-të: ndeshjet zhvillohen në orën 13.00
E premte: 27 shkurt
Drita – Trepça ‘89…………………………….SSK
Besfort Kosumi, Lumturie Muhadri, Fatmir Sekiraqa, Ilir Shuleta.
 
E shtunë: 28 Shkurt
Drenica – Hajvalia……………………………SSK
Kreshnik Vula, Benon Kepuska, Meriton Berisha, Nazmi Rraci.
 
E diel:  01 Mars
Kosova (V) – Feronikeli……………………..SSK
Selim Jusufi, Jakup Musolli, Imran Kabashi, Tefik Maloku.
 
Trepça – Besa
Artan Tahiri, Driton Preniqi, Bujar Selimaj, Burim Jahmurataj.
 
Vëllaznimi – Prishtina
Hajriz Hajdari, Besnik Morina, Bekim Rama, Gramos Shala
 
Ferizaj – Istogu
Bajram Gashi, Safet Berisha, Gezim Mehmeti, Isak Ceroviku.