gjyqtaretparaloje18 shtator, 2016 – Janë caktuar terminet dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 4-t në Vala Superligë dhe të javës së 3-të në Ligën e Parë. Të shtunën do të zhvillohen dy ndeshje në Vala Superligë, derisa katër ndeshjet tjera luhen të dielën.
.
.
Vala – Superliga Java e 4-t, ndeshjet zhvillohen në orën 15.00
E shtunë
Gjilani – Drenica         SSK
G.Nuza, A.Latifi, B.Rama, L.Mustafa
Hajvalia  – Trepça
K.Vula, B.Kepuska, K.Bajrami, G.Shala
.
E diel
Besa – Prishtina          SSK
F.Tahiri, B.Selimaj, A.Latifi, S.Isufi
.
Liria – Drita
B.Kosumi, F.Sekiraça, A.Peshteri, B.Batalli
.
Trepça ’89 – Llapi
B.Gashi, D.Preniqi, V.Kelmendi, H.Hajdari
.
Feronikeli – Ferizaj       SSK  (ndeshja zhvillohet në orën 14.00)
M.Bejtullahu, J.Musolli, M.Berisha, M.Baliu
.
.
Liga e Parë, Java 3-të, të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 15.00
E shtunë
Istogu – 2 Korriku
F.Dogani, Xh.Sejdiu, P.Burrniku
.
KEK-u – Vëllaznimi
Sh.Murtezi, B.Bunjaku, F.Jashari
.
Fushë Kosova – Vllaznia (P)
S.Hajdari, L.Selmani, D.Muriqi
.
Ballkani – Kosova (P)
I.Mehmeti, E.Bicaj, B.Ismajli
.
Rahoveci – Vitia
A.Shala, G.Hyseni, T.Iberdemaj.
.
Ulpiana – Ramiz Sadiku
B.Ajeti, J.Gashi, L.Statofci
.

E diel
Deçani – Dukagjini
V.Kastrati, N.Bala, F.Kiçina
.
Flamurtari – Vushtrria
A.Halilaj, N.Hysenaj, H.Osmani