ffk-llogofin3 tetor, 2016 – Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 7-të në Ligën e Parë, të cilat do të zhvillohen gjatë kësaj mesjave.
 
Liga e Parë: Java e 7-të, në orën 15:00
E mërkurë 05.10.2016
Vushtrria – Kosova (P)
Sh.Murtezi, A.Sadiku, F.Jashari
 
Istogu – Deçani
I.Mehmeti, N.Hysenaj, F.Kiçina
 
KEK-u – Dukagjini
A.Shala, N.Bala, G.Hyseni
 
Ballkani – F-Kosova
B.Ajeti, L.Statovci, J.Gashi
 
Rahoveci – Vllaznia (P)
E.Zasella, B.Ismajli, B.Haradinaj
 
Flamurtari – 2 Korriku
I.Cerraviku, H.Osmani, V.Hyseni
 
Ramiz Sadiku – Vëllaznimi
D.Qaka, A.Jakupi, P.Jakupi
 
Ulpiana – Vitia
V.Iberdemaj, E.Bicaj, B.Kabashi
 
Ndeshjet e javës së 8-të Vala Superligë dhe në Ligën e Parë zhvillohen më 12.10.2016 në orën 15.00.