Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 31-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 28-të në Ligën e Parë.
 
Raiffeisen Superliga : Java e 31-të:
E mërkurë 27.05.2015 Ora 16.00.
Feronikeli – Hajvalia…………………………..SSK
K.Vula. B.Selimaj. M.Qehaja. I.Shuleta
Drenica – Ferizaj
N.Rraci. B.Morina. R.Hyseni. I.Ceroviku
Drita – Trepça
G.Nuza. J.Musolli F.Sekiraqa. T.Maloku
Istogu – Kosova (V)
A.Tahiri. A.Latifi. I.Kabashi. M.Baliu
Vëllaznimi – Trepça ‘89
H.Hajdari. F.Berisha. M.Berisha. I.Kelmendi
Prishtina – Besa
B.Kosumi. D.Preniqi. S.Haziri. F.Tahiri
Liga e Parë – Java e 28-të: E mërkurë – Ora 16.00
KEK-u – 2 Korriku (D.Çaka. N.Hysenaj. F.Kiçina)
F-Kosova – Llapi ( B.Batalli. O.Krasniqi. S.Reqica)
Ballkani – Liria (B.Sejdiu. H.Osmani.H.Ademi)
Rahoveci – Ulpiana (E.Jonuzi.D.Muriqi.B.Hyseni)
Flamurtari – Dukagjini (S.Isufi.J.Gashi.B.Berisha)
R-Sadiku – Lepenci (L.Hasani.A.Jupolli.A.Bucolli)
Kosova (P) – Decani (Sh.Murtezi.B.Bunjaku.F.Jashari)
Vllaznia (P) – Gjilani (F.Dogani.H.Rrahmani.N.Bajrami)
Te gjitha ndeshjet zhvillohen të mërkurën në orën 16.00.