Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 8-të në Raiffeisen Superligë dhe në Ligën e Parë, të cilat do të zhvillohen në mesjavë.
 
Raiffeisen Superliga: Java e 8-të
E mërkurë 30.09.2015.
Besa -Gjilani                 Ora 14.00,  SSK
N.Rraci, B Morina, F Abrashi,  B Batalli
Llapi – Feronikeli            Ora 14.00,  SSK
K Vula, B Kepuska, K Bajrami, F Tahiri
Prishtina – Drita             Ora 15.00
H Hajdari, V Kelmendi, J Musolli, G Shala
Hajvalia -Istogu             Ora 15.00
B Kosumi, E Baliqi, B Rama, B Gashi
Vushtrria – Drenica         Ora 15.00
M Baliu, A Latifi, M Qehaja, L Mustafa
 
E enjte 01.10.2015
Trepça’89 – Liria            Ora 14.00   SSK
A Tahiri, D Preniqi, F Sekiraqa, G Nuza
 
Liga e 1-rë : Java e 7-të
E mërkurë 30.09.2015.  Ora 15.00
Trepça – Ballkani
D Qaka, G Hyseni, E Bicaj
Dukagjini – Kosova (P)
SH Murtezi, F Jashari, B Bunjaku
Luftetari – Vellaznimi
S Isufi, G Mehmeti, E Kume
Rahoveci – Vllaznia (P)
A Shala, O Krasniqi, N Bala
Ferizaj – Vitia
V Kastrati, A Jupolli,  J Gashi
2-Korriku – F-Kosova
L Fejza, H Lllallo, D Muriqi
Flamurtari – Behari
I Ceroviku, R Hyseni, E Zeqiri
R-Sadiku – Kek-u
A Halilaj, H Osmani, N Hysenaj