drita-prishtinaNdeshja ndërmjet Hajvalisë dhe Dritës do ta çelë javën e 23-të në Raiffeisen Superligën e Kosovës në futboll. Kjo ndeshje do të zhvillohet të premten, në orën 14:00. Hajvalia vjen në këtë sfidë pas fitores tejet të rëndësishme kundër Prishtinës, derisa Drita pas humbjes nga lideri Feronikeli. Ndërkohë, dy ndeshje do të luhen të shtunën, Feronikeli-Drenica dhe Prishtina-Vëllaznimi, derisa tri ndeshjet e tjera luhen të dielën.
 
Raiffeisen Superliga Java e 23-te Ora 14.00

E premte 17.04.2015
Kastriot
Hajvalia – Drita            .(K. Vula .B.Kepuska .R.Hyseni .B.Jahmurataj)
E shtunë 18.04.2015  Ora 14.00
Prizren
Feronikeli – Drenica…     ..(B.Kosumi .B.Selimaj .F.Jakupi .B.Batalli)
E diel 19.04.2015 ora 14.00
Besa – Istogu.             ..(G.Nuza. L.Muhadri. B.Rama M.Baliu)
Kosova (V) –  Trepça      (T.Maloku. F.Berisha. K.Bajrami. M.Bejtullahu)
Trepça-89 – Ferizaj          (G.Shala. D.Preniqi. S.Haziri. I.Shuleta)
Prishtina – Vellaznimi      (I.Kelmendi. A.Latifi. V.Kelmendi. N.Rraci)
Liga e Parë Java e 21-të: Ora 14.00
E shtunë 18.04.2015
2 Korriku – Llapi                ( .L.Fejza .A.Rexhepi. D.Muriqi)
KEK-u – Kosova (P)           (D.Çaka. I.Kabashi. A.Peshteri)
Ulpiana – F-Kosova          (L.Mustafa. A.Jupolli. B.Berisha)
Ramiz Sadiku- Ballkani          ( Sh. Murtezi. B.Bunjaku. H.Rrahmani)
E diel  19.04.2015
Gjilani – Liria                     (H.Hajdari. O.Krasniqi.N.Hysenaj)
Dukagjini – Rahoveci         ( A.Halilaj. H.Ademi. F.Kiqina)
Vllaznia (P) – Flamurtari     (S.Isufi. F.Abrashi. G.Mehmeti)
Ferizaj
Lepenci – Deçani               (B.Sejdiu. N.Bala. G.Hyseni)
Liga e 2-te Grupi (A) Java e16-te: Ora 14.00
E diel
Luftetari – Leshani
Minatori – Iliria
Rilindja e Kosoves – Lugu i Beranit
Opoja  Pushon
Behari Pushon
E hënë
Vicianumi – Besa
Liga e 2-te Grupi (B) Java e 16-te Ora 14.00
E shtunë
Kamenica – Galaksia
18 Korriku – Rinia
E diel
Bashkimi – Kastrioti
Vitia – Ardhmenia
Beslidhja – Vjosa
Tefik Çanga – Kaolini
Superliga Juniorët Java e 20-te Ora 11.00
E shtunë
Vëllaznimi – Kosova (V)
Trepça-89 – Rilindja
E diel
Llapi – Bardhi
Feronikeli – Ferizaj
Ramiz Sadiku – Flamurtari
Drita  pushon
E hënë
Besa – 2-Korriku
Prishtina – Drenica
Liga e 1-rë: Java e 10-te  Ora 11.00
E shtunë
Gjilani – Liria
Gjakova – Istogu
Trepça – Istogu
Hajvalia pushon
Raiffeisen Liga e Femrave Java e 10-te
Intelektualet – Kosova (P)
Mitrovica – 13 Qershori
Kaqanikasja – Vizioni
Prishtina  pushon
Llapi pushon