hajvalia-drenicaHajvalia dhe Drenica kanë shënuar fitore si vendase në ndeshjet e zhvilluara, të shtunën, në kuadër të javës së 14-të në Raiffeisen Superligë. Hajvalia arriti ta mposhtë në Kizhnicë skuadrën e Vëllaznimit, me rezultat 1:0. Golin e tri pikëve për vendasit e shënoi Liridon Leci, në minutën e 26-të. Ndërkohë, me të njëjtin rezultat fitores iu gëzua edhe Drenica, e cila në Skenderaj e mposhti Ferizajn. Golin e vetëm të sfidës e shënoi Besart Dushi, në minutën e 36-të.
 
Raiffeisen Superliga : Java 14-të, Ora 13.00
E premte:
Istogu – Llam-Kosova……………………….1-2
E shtunë:
Hajvalia – Vëllaznimi…………………………1-0
Drenica – Ferizaj……………………………..1-0
Liga e Parë : Java e 13-të, Ora 13.00
E shtunë:
Liria – Ballkani……………………………..4-1
Llapi – F-Kosova…………………………..1-1
Ulpiana – Rahoveci………………………..1-2
2 Korriku – KEK-u………………………….2-0
Gjilani – Vllaznia (P)………………………2-0
Deçani – Kosova (P)………………………1-0
Liga e Dytë Grupi (B) Java e 11-të, Ora 13.00
E shtunë:
Kamenica – Vitia……………………………3-0
18 Korriku – Bashkimi……………………..1-1
Superliga Juniorët: Java e 14-të Ora 11.00
E shtunë:
Drita – Besa………………………………….1-1
Kosova (V) – Feronikeli…………………….1-0
Prishtina – Trepça 89……………………….2-1
Rilindja – Bardhi……………………………..1-3
Raiffeisen Liga e Femrave: Java e 9-të: Ora 13.00
Mitrovica – Llapi……………………………..3-0
Prishtina – Vizioni…………………………..0-2
Kaqanikasja – 13 Qershori………………..5-0
Kosova (P) Pushon…………………………
Intelektualet – Pushon