hajvalia-trepca-89Sot janë zhvilluar dy ndeshjet  e fundit të javës së 27-të në Raiffeisen Superligë. Hajvalia ka shënuar fitore të rëndësishme në duel me Trepçën’89, me rezultat 1:0. Kësisoj, Hajvalia e ka mbajtur hapin me skuadrat e kreut të renditjes. Golin e fitores për Hajvalinë e shënoi Shkëlqim Pacolli, në minutën e 34-t. Hajvalia tani ka 46 pikë në renditje, teksa Trepҫa ’89 mbetet në kuotën e 43 pikëve. Ndërkohë në ndeshjen tjetër Vëllaznimi dhe Drita e kanë mbyllur ballafaqimin e tyre në Gjakovë pa fitues, me rezultat 1:1. Albutrint Morina shënoi për gjakovarët në minutën e 56-të, por vetëm tre minuta më vonë gjilanasit barazuan nëpërmjet Almedin Muratit.

Rezultatet e sotme

Raiffeisen Superliga: Java e 27- 08/ 09/10/.05.2015 ORA 15.00
E diel  10.05.2015  :ORA 15.00.
Vëllaznimi – Drita ……………………….1-1
Hajvalia – Trepça 89…………………….1-0
Liga e Parë: e diele : 10.05.2015  ORA 15.00.
Liria – Llapi…………………….……0-2.
Gjilani – Kosova (P)……………….1-2
Dukagjini – F-Kosova……………..1-1
Lepenci – Ballkani ………………..4-0
Liga e 2-te Grupi (A): Java e 19-te
Iliria – Vicianumi…………………..3-1
Behari- Luftetari…………………..1-2
Minatori- R-Kosoves……………..0-6
L.Beranit – Leshani……………….3-1
Besa dhe Opoja Pushojn
Liga e 2-te : Grupi (B) Java e 19-te
Beselidhja – 18-Korriku……………0-0
Rinia – Kaolini…………………..….2-2
e hene 11.05.2015
Galaksia – Vitia
Kastrioti – Ardhmenia
Superliga Junioret : Java 23-te
Drenica – Kosova (V)…………..3-2
Feronikeli – Llapi………………..1-1
Rilindja – Vellaznimi…………….2-0
R-Sadiku – Drita…………………2-2
2-Korriku Pushon
e hene 11.05.2015
Flamurtari – Besa
Liga e 1-re Junioret : Java e 13-te
Istogu – Liria……………………...1-0
Trepça – Gjilani       ( nuk u zhvillua)
F-Kosova – Hajvalia   (nuk u zhvillua)
Gjakova Pushoi
RaiffesienLiga1  Femrat: Java e 13-te
Vizioni -13 Qershori……………….2-4