raiffeisensuperliga1Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 4-t në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 3-të në Ligën e Parë. Do të jetë ndeshja ndërmjet Hajvalisë dhe Gjilanit, ajo që do ta nisë javën e katërt në elitë, derisa dy ndeshje do të luhen të shtunën dhe tri të tjera të dielën.
 
Raiffeisen Superliga: Java e 4-t
E premte 11.09.2015 ; Ora 16.00
Hajvalia – Gjilani…………………SSK
G.Shala. D.Preniqi.I.Kabashi.B.Gashi
 
E shtunë 12.09.2015
Feronikeli – Drenica…………………..Ora 14.30 (SSK)
A.Tahiri .B.Morina .K.Bajrami. N.Rraci
 
Istogu – Liria……………………………Ora16.00
H.Hajdari. E.Baliqi. .F.Abrashi.I.Ceroviku.
 
E diel 13.09.2015: Ora 16.00 :
Vushtrria – Trepça-89…………………..SSK
G.Nuza. F.Berisha. F.Sekiraqa. L.Mustafa
 
Besa – Prishtina
B.Kosumi.B.Kepuska. G.Mehmeti.B.Batalli.
 
Llapi – Drita (Ndeshja zhvillohet ne Merdare)
M.Baliu. S.Berisha. M.Berisha. F.Tahiri
 
 
Liga e 1-rë : Jave e 3-te :Ora 16.00
E shtunë 12.09.2015 : ora 16.00
2-Korriku – Kosova (P)
V.Kastrati .H.Osmani. K.Burrniku
 
Fushë Kosova – Vëllaznimi
Sh.Murtezi. H.Llallo. E.Kume.
 
Ramiz Sadiku – Vllaznia (P)
L.Mustafa. J.Musolli. A.Jupolli
 
Rahoveci- Flamurtari
F.Tahiri. R.Hyseni. H.Ademi.
 
E diel 13.09.2015 :Ora 16.00
Trepça – Vitia
A.Halilaj. N.Hysenaj. F.Kiqina
 
Dukagjini – Ferizaj
N.Rraci. V.Kelmendi. E.Bicaj
 
Ballkani -KEK-u
A.Shala. O.Krasniqi. G.Hyseni.
 
Luftëtari – Behari (Ndeshja zhvillohet ne Gjakove ne stadiumin e Kf Vellaznimi)
M.Bejtullahu. A.Sadiku. F.Jashari
Java e 5-të në Raiffeisen Superligë dhe Java e 4-t në Ligën e 1-rë zhvillohen në mesjavë
 
Liga e 2- të Grupi (A) Ora 16.00
E diel 13.09.2015
Iliria – Leshani
Besa – Opoja
Rilindja e Kosovës – Ratkoci
 
E hënë 14.09.2015
Deçani – Dushkaja
Minatori, pushon
 
Liga e 2-të Grupi (B) Ora 16.00
E diel 13.09.2015
Bashkimi (K) – Ardhmenia
Ulpiana – Rinia
Tefik Çanga – Lepenci
Vjosa – 18 Korriku
Beslidhja – Kika
Bashkimi (GJ), Kaolini pushojnë
 
Superliga Juniorët, Java e 3-të
E shtunë 12.09.2015
Besa – Llapi
Trepça ’89 – Vëllaznimi
Prishtina – Istogu
Drita – Drenica
 
E diel 13.09.2015
Liria – Feronikeli
R-Sadiku – Rilindja
2-Korriku – Hajvalia
Flamurtari – Vushtrria