10 prill, 2017 – Ndeshja ndërmjet Hajvalisë dhe Prishtinës, e cila do të zhvillohet të premten, do ta hapë javën e 26-të në Vala Superligë. Ndërkohë, dy ndeshje do të luhen të shtunën, derisa tri ndeshjet e tjera të dielën.
 
E premte, 14 prill
15:00 Hajvalia – Prishtina
E shtunë, 15 prill
15:00 Trepça – Feronikeli
15:00 Gjilani – Llapi
E diel, 16 prill
15:00 Drita – Trepça’89
15:00 Besa – Liria
15:00 Ferizaj – Drenica
Liga e Parë
E shtunë, 15 prill
15:00 Fushë Kosova – Ballkani
15:00 2 Korriku – Flamurtari
E diel, 16 prill
15:00 Vëllaznimi – Ramiz Sadiku
15:00 Dukagjini – KEK-u
15:00 Vitia – Ulpiana
15:00 Kosova (P) – Vushtrria
15:00 Deçani – Istogu
15:00 Vllaznia – Rahoveci