prishtina-hajvaliaJanë caktuar terminet e ndeshjeve të javës së 9-të në Raiffeisen Superligë. Kjo javë nis me ndeshjen ndërmjet Hajvalisë dhe Trepçës’89, e cila do të zhvillohet të premten në Kizhnicë dhe do të transmetohet drejtpërdrejt në Supersport Kosova. Ndërkohë, të shtunën luhen dy ndeshje, derisa të dielën tri ndeshjet e tjera.
Raiffeisen SUPERLIGA, Java e 9-të:
E premte, 04.10.2013 nga ora 15.00
HAJVALIA – TREPÇA ‘89…………………. SSK1
E shtunë, 05.10.2013 nga ora 15.00:
DRENICA-PRISHTINA,……………………. SSK1
FUSHË KOSOVA – FERIZAJ
E diel, 06.10.2013 nga ora 15.00:
BESA – FERONIKELI
LLAMKOS KOSOVA – HYSI………………. SSK1
TREPÇA – DRITA