raiffeisensuperliga1Ndeshja ndërmjet Istogut dhe Feronikelit, e cila do të zhvillohet të shtunën në orën 13:30, do ta hapë stinorin pranveror në Raiffeisen Superligë. Ndërkohë, pesë ndeshjet e tjera do të zhvillohen të dielën.
Raiffeisen Superliga  Java e 18-të
E shtunë 27.02.2016   ora 13.30
Istogu – Feronikeli             SSK
K.Vula, A.Ejupi, R.Hyseni, M. Baliu

E diel 28.02.2016    ora 13.30 
Llapi – Gjilani                   SSK
G. Nuza, D.Preniqi, M. Berisha, S.Jusufi
Trepça ’89 – Drita
B. Kosumi, V. Kelmendi, B.Rama, B.Gashi
Besa – Drenica
B.Jahmurataj, L. Muhadri, F. Sekiraqa, B. Batalli
Vushtrria – Liria
H. Hajdari, J. Musolli, S. Haziri, N. Rraci
Hajvalia – Prishtina
F. Tahiri, E. Baliqi, F.Berisha, M. Bejtullahu