11 tetor, 2017 – Është caktuar termini i ndeshjeve të javës së 10-të në Vala Superligën e Kosovës në futboll. Dy ndeshje do të luhen të shtunën, ku Llapi do të jetë mikpritës i Flamurtarit, derisa Feronikeli do të luajë kundër Lirisë, derisa sfidat e tjera luhen të dielën, ku spikat ballafaqimi ndërmjet kampionit dhe nënkampionit, Trepçës’89 dhe Prishtinës.
Vala Superliga – Java 10-të
E shtunë, 14 tetor – ora 14:00
Feronikeli – Liria
Llapi – Flamurtari
E diel, 15 tetor – ora 14:00
Besa – Vllaznia
Gjilani – Drenica
Trepça’89 – Prishtina
Vëllaznimi – Drita