trepca89-feronikeliËshtë caktuar orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve për javën e 26-të në Raiffeisen Superligë dhe javën e 23-të në Ligën e Parë. Kjo javë hapet me ndeshjen ndërmjet Trepçës’89 dhe Gjilanit, që zhvillohet të premten, në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë.

Raiffeisen Superliga: Java e 26-të: Të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 15.00 

E premte, 15.04.2016    
Trepça ’89 – Gjilani                    SSK
G.Nuza, J.Musolli, M.Berisha, B.Gashi
E shtunë, 16.04.2016
Istogu – Llapi                            SSK
B.Kosumi, S.Berisha, S.Haziri, S.Isufi
E diel, 17.04.2016
Vushtrria – Feronikeli                 SSK
A.Tahiri, D.Preniqi, F.Sekiraqa, B.Jahmurataj
Besa – Drenica
N.Rraci, A.Ejupi, E.Zeqiri, I.Shuleta
Drita -Liria
K.Vula, V.Kelmendi, B.Rama, G.Shala
Prishtina – Hajvalia
F.Tahiri, B.Morina, A.Latifi, M.Bejtullahu
Liga e Parë – Java e 23-të: Të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 15.00
E shtunë, 16.04.2016
Rahoveci – Vëllaznimi
F.Dogani, P.Burrniku, Xh.Sejdiu
2 Korriku – Ramiz Sadiku
L.Mustafa, B.Hyseni, E.Gashi
E diel, 17.04.2016
Trepça – Fushë Kosova
B.Batalli, G.Hyseni, S.Reqica
Dukagjini – Vllaznia (P)
A.Halilaj, N.Hysenaj, F.Kiqina
Ferizaj – Kosova (P)
D.Qaka, A.Sadiku, F.Jashari
Flamurtari – Vitia
M.Baliu, A.Latifi, D.Muriqi
Behari – KEK-u
I.Cerraviku, R.Hyseni, E.Bicaj
Luftëtari – Ballkani
I.Mehmeti, B.Raqi, B.Kabashi

 
Liga e Dytë

Grupi A – Java 16
E diel
Iliria – L. Baranit
F.Nagavci, B.Haxhikadrija, E.Kuqi
Deçani – Rilindja e Kos.
V.Abazi,R.Bekteshi,K.Maloku
Dushkaja – Besa
A.jakupi,H.osmani, V.Hyseni
Opoja – Minatori
P. Jakupi, G.Ibrahimi,M.Kadrija
Ratkoci e Leshani, pushojnëGrupi B – Java 21
E shtunë
Magure: Ulpiana – Bashkimi (K)
V.Bajgora, A.Hyseni,v.Gara
Beslidhja – Kaolini
B. Meholli, E.Tahiri,E. Emini
E diel
Vjosa – Bashkimi (GJ)
A. Halilaj, Arb. Krasniqi, G. Germizaj
E hënë
Lepenci – Rinia
E martë
Kastrioti – 18 Korriku
A. Bajramaj, V. Selmonaj, G. Jahaj
Kika, e Galaksia, pushojnë
Të gjitha ndeshjet fillojnë nga ora 15:00
Superliga – Juniorët
Java 21
E shtunë
Besa – Rilindja
V.Hoxha,F. Jakupi,P.Hyseni
Liria – Vëllaznimi
Sh.Murtezi,G.Koci,B.Jakupi
Vushtrria – Llapi
L.Selmani,B.Hamiti,M.Boshnjaku
Flamurtari – Feronikeli (ora 14:00)
V.Kastrati,K.Maloku, R.BekteshiE diel
Drita – Hajvalia
F.Mureseli,B.Derguti,A.Ukzmajli
2 Korriku – Prishtina
V.Iberdemaj,A.Bacaj,T.Iberdemaj
Drenica – Istogu
P.Rama,B.Rudari,A.Ademi
Ramiz Sadiku – Trepça ’89
V.Selmanaj,G.Jahaj,A.BajramajLiga e Parë – juniorët
E shtunë
Ferizaj – Gjilani
B. Ajeti, M. Hamiti, A. Zhegrova
Trepça – KEK-u
G. Zogaj, V. Dogani, K. BerishaE diel
Gjakova – Ballkani
L. Ademqaj, Ad. Krasniqi, E. Kume
Të gjitha ndeshjet fillojnë nga ora 11:00