raiffeisensuperliga1Ndeshja ndërmjet Trepçës’89 dhe Hajvalisë do ta çelë javën e 8-të në Raiffeisen Superligë. Ndërkohë, sfidat e tjera të kësaj jave për shkak të festës së Kurban Bajramit do të zhvillohen të premten.
 
Raiffeisen Superliga: Java e (8-të) ora.15.00.
E enjte:
TREPÇA 89 – HAJVALIA………………SSK
Genc Nuza, Lumturie Muhadri, Kujtim Bajrami, Mervan Bejtullahu.
E premte:
LLAMKOS KOSOVA – VËLLAZNIMI………SSK
Ilir Shuleta, Bujar Selimaj, Meriton Berisha, Nazmi Raci.
FERONIKELI – TREPÇA……………….SSK
Gramos Shala, Driton Preniqi, Besnik Morina, Artan Tahiri.
BESA – DRENICA
Bajram Gashi, Jakup Musolli, Bekim Rama, Besnik Batalli.
ISTOGU – DRITA
Burim Jahmurataj, Alban Ejupi, Mirsad Qehaja, Hajriz Hajdari.
PRISHTINA – FERIZAJ
Tefik Maloku, Erdoan Baliqi, Artan Latifi, Besfort Kosumi.
Liga e Parë: Java e ( 7-të) ora. 15.00.
GJILANI – DEÇANI
Arben Halilaj, Nexhmedin Bala, Fatmir Kiqina.
DUKAGJINI – LIRIA
Besnik Sejdiu, Jakup Gashi, Fatlum Jashari.
KEK-u -BALLKANI
Visar Kastrati. Avni Jupolli, Nuhi Hysenaj.
ULPIANA – KOSOVA (P)
Radovan Markoviç, Arif Potoku, Antigon Rexhepi.
LEPENCI – LLAPI
Idriz Kelmendi, Visar Kelmendi, Deli Muriqi.
R.SADIKU – FLAMURTARI
Fatmir Tahiri, Ramadan Hyseni, Gëzim Mehmeti.
2 KORRIKU – F-KOSOVA
Leotrim Mustafa, Hysen Rrahmani, Berat Berisha.
VLLAZNIA (P) – RAHOVECI
Fatlum Berisha, Qamil Maxhuni, Orhan Krasniqi.