kampi-u15-2016Përfaqësuesja e Kosovës U-15 do të mbajë kamp dyditor në Gjermani, me futbollistë që janë me prejardhje nga Kosova por që luajnë në klubet gjermane. Kampi do të mbahet më 2 e 3 tetor, kurse janë të ftuar 23 futbollistë. Në këtë kamp me futbollistët e rinj do të punojnë trajnerët e përfaqësueses Gazmend Haliti, Isa Sadriu dhe Besnik Kollari.
 
Lista e Përfaqësuesës së Kosovës U-15 në kampin dyditor në Gjermani
Grupmosha: U15 (Viti i lindjes 2002)
Vendi: Qendra stërvitore Sportschule am Tannenkopf Grünberg/Hessen 35305
Data: 2-3.10.2016
Takimi: Ora 12.00
Emri      Mbiemri        Klubi
1.Shpëtim Hasani-FC Schalke 04
2.Valon Zymberi -HSV Hamburg
3.Saini Medin-FC Union Berlin
4.Valdrin Konjuhi-TSV München 1860
5.Edin Huseini-TSV München 1860
6.Bleron Krasniqi-FC Schalke 04
7.Florian Zymeri-München Milbertshofen
8.Anteo Fetahu-FC Ingolstadt
9.Bleon Selimi-FC Wenau1957
10.Enis Murati-FC Freiburg
11.Adrian Dibrani-Jahn Regensburg
12.Altin Avdyli-FC Ingolstadt
13.Doader Mala-TSV München 1860
14.Fisnik Aallani-FC Union Berlin
15.Gentrit Muja-Preusen Münster
16.Leon Rukiqi-Greuther Fürth
17.Leonard Zenuni-Preusen Münster
18.Lionel Mlinaku-Wehen Wiesbaden
19.Vegard Salihu-DFI Bad Aibling
20.Xhelal Tupella-SC Kriens
21.Fatlum Huruglica-SC Zopfigen
22.Bleron Dobruna-Jahn Regensburg
23.Adrian Aliu-Tasmania Berlin
 
Trajnerët e përfaqësueses
Gazmend Haliti, Isa Sadriu, Besnik Kollari