19 tetor, 2021 – Ekspedita e Kombëtares A të femrave arriti në Bruksel dhe pas akomodimit në hotelin ”Grand Palace Arenberg”, mbajti stërvitjen e parë, para ndeshjes kualifikuese kundër Kombëtares së Belgjikës për Botërorin Australia&Zelandë e Re 2023. Seanca stërvitore kryesisht u përqendrua në taktikat e lojës si dhe bashkëveprimet që do të duhej të kenë në ndeshjen që do të zhvillohet më 21 tetor. Atmosfera në Kombëtare është e mirë, ndërsa vajzat po punojnë me përkushtim dhe zell.  Stërvitja e radhës do të mbahet nesër më 20 tetor.

Lista e futbollisteve
 

Portier

 

 

 

 

1FlorentinaKolegeci  
2LavdijeBehramaj  
3EdonaKryeziu  
     
  
 

Mbrojtës

4Viola Avduli  
5LiridoneSyla  
6AgnesaGashi  
7DonjetaHalilaj  
 
8BesartaHisenaj  
9FatlindaRamaj  
 10BlertaShala  
  
 

Mesfushorë

11FletaMusaj  
12BlertaSmaili  
13KaltrinaBiqkaj  
14ErjonaEmerllahu  
15          Verona          Berisha  
16ErëletaMemeti  
17MarigoneTahiri  
18LumbardhaMisini  
19LeonoraEjupi  
 
 

Sulmues

20DonikaGraiçevci  
21ArgnesaRexhepi  
22ValentinaLimani  
23BesjanaReçica