Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Kombëtarja Futsall

Futsall, Kombetaret, Kryesore

Kosova triumfon ndaj Bullgarisë 

8 prill, 2022 – Kombëtarja e Kosovës në futsall e ka nisur në mënyrën më të mirë ciklin kualifikues për Kupën e Botës 2024. Dardanët kanë shënuar fitore, të premten në mbrëmje, në Varna, në duel me Bullgarinë vendase, me rezultat 2:0. Të përzgjedhurit e…

Futsall, Kombetaret, Lajmet

Kosova përballet me Bullgarinë 

7 prill, 2022 – Kombëtarja e Kosovës në futsall e ka zhvilluar sot stërvitjen e fundit para përballjes kundër Bullgarisë. Kjo do të jetë ndeshja hapëse e Dardanëve të futsallit në kuadër të rrethit të parë të kualifikimeve për Botërorin 2024. Kosova bënë pjesë në…

Futsall, Kryesore

Kosova befasohet nga Mozambiku 

27 korrik, 2021 – Kombëtarja e Mozambikut e ka befasuar Kombëtaren e Kosovës në futsall, duke e mundur me rezultat 2:1, në ndeshjen e fundit të Grupi A në kuadër të turneut kontinental të futsallit që po mbahet në Tajlandë. Pas humbjes nga Uzbekistani dhe…

Futsall, Kryesore

Kosova pëson humbje nga Uzbekistani 

25 korrik, 2021 – Kombëtarja e Kosovës në futsall ka pësuar humbje në ndeshjen e parë në kuadër të turneut kontinental të futsallit që po mbahet në Tajlandë. Dardanët humbën në duel me Uzbekistanin, me rezultat 6:3. Ndeshja nisi keq për të përzgjedhurit e Arben…

P