01 maj – Me qëllim të përgatitjeve sa më të mira dhe për të provuar sa më shumë futbollistë të rinj Kombëtarja U-15 sot ka udhëtuar për në Durrës për qëndrim pesëditorë. Kombëtarja U-15 do të vendoset në Resortin hotelier sportiv “Tropikal”. Sipas fjalëve të menaxherit të ekipit Rinor Havolli, sipas marrëveshjes së mehe reshmë ndërmjet FFK-së dhe FSHF-së. Gjatë kësaj periudhe pesëditore do të zhvillohen edhe dy ndeshje të ashtuquajtura kontrolluese testuese ndërmjet Kombëtareve U-15 të Shqipërisë dhe Kosovës . Kështu që më 3 maj në orën 16.00, në Elbasan në “Elbasan Arena” do të zhvillohet ndeshja e parë, ndërkaq ndeshja e dytë do të zhvillohet më 5 maj në orën 12.00 në stadiumin “Loro Boriqi” në Shkodër. Ky do të jetë një test i mirë për të dyja Kombëtaret për të parë nivelin e futbollistëve dhe për të konsoliduar radhët.
Lista e udhëtuesve
Stafi

 1. Predrag Joviç anëtar i KE
 2. Rinor Havolli, menaxher i ekipit
 3. Gazmend Haliti Përzgjedhës U15
 4. Isa Sadriu Trajner
 5. Xhelal Karabegu Trajner i Portierëve
 6. Besnik Kollari Përzgjedhës U17
 7. Mentor Sfishta Fizioterapeut
 8. Sahit Salihu menaxher i pajisjeve

Lista e futbollistëve
Portierë

 1. Rijad Bytyqi 2003   Roni 19
 2. Arrnis Ajeti 2003   Beselidhja

Mbrojtës

 1. Arian Hetemi 2003   Stuttgarter Kickers
 2. Albin Nishori 2003   Arminia Bielefeld
 3. Marin Reka 2003   Kurda
 4. Dardan Ibishi 2003   Tasmania Berlin
 5. Leon Qubreli 2003   Gmundner Milch
 6. Gentonis Ademaj 2003   Hertha
 7. Ilhan Majiq 2003   Sc Paderborn

Mesfushorë – Sulmues

 1. Elion Mahmuti 2003   VFB Stuttgart
 2. Albert Rachi 2003   Tottenham Hotspur
 3. Sadri Pacolli 2003 FC Ingolstadt 04
 4. Liridon Loshaj 2003 FC Ingolsatdt 04
 5. Eduard Ibrahimi 2003   Bor Monchengladbach
 6. Diar Halili 2003   2 Korriku
 7. Yllnor Tahiri 2003   R.W.Essen
 8. Elvin Jashari 2003   Boner sc
 9. Granit Shabani 2003   LLapi
 10. Dion Berisha 2003   FC Augsburg
 11. Edin Shishko 2003   Liria Pz
 12. Bleon Rexhepi 2003   Lushta
 13. Elvis Ahmeti 2003   Rroni 19