26 tetor, 2017 – Përzgjedhësi i Kombëtares U-17, Besnik Kollari, do të mbajë grumbullimin e radhës në kuadër të përzgjedhjes së futbollistëve për turneun e radhës në Turqi. Ky grumbullim do të mbahet të hënën dhe të martën (më 30 e 31 tetor) në fushën me bari sintetik në Ferizaj në orën 9:30.
 
Lista e futbollistëve të ftuar:
1.Butrint Bulliqi (2 Korriku) portier
2.Miftar Miftari (Trepça’89) portier
3.Lauerat Avdyli (Kurda)
4.Blendi Qelaj (Stars-Pejë)
5.Hajdin Salihu (Kurda)
6.Albin Stublla (Kurda)
7.Erdin Dushi (El Clasico)
8.Emir Abazi (Liria)
9.Blendi Istogu (Fushë Kosova)
10.Arbnor Halitjaha (Ballkani)
11.Gentris Leci (Prishtina)
12.Ylli Murtezani (Liria)
13.Edison Neziri (Arsenal)
14.Milot Avdyli (Kurda)
15.Veton Tusha (Arsenal)
16.Valon Azemi (Kurda)
17.Leart Kërçeli (Besëlidhja)
18.Taulant Kiqmari (Besiana)
19.Oltion Bilalli (Besëlidhja
20.Olti Sfeqla (Flamurtari)
21.Adonis Përvetica (2 Korriku)
22.Redon Bejta (Podujeva)