05 qershor, 2017 – Kombëtarja U-19 do ta mbajë grumbullimin e radhës në kuadër të punës së konsolidimit të skuadrës. Përzgjedhësi Ramiz Krasniqi ka paraparë që më 15 e 16 qershor të mbajë stërvitjet e radhës me lojtarët që luajnë brenda dhe jashtë vendit. Stërvitjet do të mbahen në stadiumin me bari sintetik në Ferizaj, në orën 10:30.
 
Lista e futbollistëve
1.Etnik Nezaj – Vintertur
2.Dijamant Berisha – Erfur
3.Albinot Kozmaqi – Flamurtari
4.Enis Kavkazi –Fc Inglestad
5.Kremtim Elezi – Fc Antverpen
6.Altin Berisha – Fc Luzern
7.Ardit Blaka – Norvegji
8.Kushtrim Kasumaj Zvicër
9.Qlirim Gashi – Rot Wessen
10.Bleon Shaqiri – Prishtina
11.Roland Vitia – KEK-u
12.Liridon Balaj – Besa
13.Edon Fetahi – Feynoord
14.Leonat Vitia – KEK-u
15.Bleon Sekiraqa – Prishtina
16.Albion Pllana – Trepça’89
17.Leotrim Islami – Flamurtari
Portierë:
1.Albion Berisha -Ramiz Sadiku
2.Flamur Gashi – Liria
3.Ardit Miftari – Vjosa
4.Bleon Berisha – Gjermani
5.Apolon Tara – Vllaznia