18 shtator, 2019 – Kombëtarja U15 ka udhëtuar sot në Shqipëri për të marrë pjesë në “UEFA Development Tournament” që do të zhvillohet prej 19 deri më 23 shtator në Kamëz. Trajnerët e Kombëtares U15, Gazmend Haliti e Isa Sadriu për këtë turne kanë ftuar 20 futbollistë, që luajnë në klube evropiane dhe ato vendore. Ndeshjen e parë Kosova U15 do ta luajë nesër në orën 12:00 kundër Taxhikistanit, derisa ndeshjen e dytë e zhvillon më 21 shtator kundër Estonisë, në orën 14:00. Ndërkohë, ndeshja e fundit e këtij turneu do të jetë ajo ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë, që zhvillohet më 23 shtator, në orën 12:00.

Lista e futbollistëve

Portierë
1. Erion Mala 01.01.2005 Feronikeli
2. Altin Xhoka 11.11.2005 Drenica

Mbrojtës
3. Dren Dobruna 29.07.2005 New York Red Bulls
4. Nderim Avdullahu 11.06.2005 2 Korriku
5. Erblin Thaqi 15.01.2005 Hanover 96
6. Erion Zeka 22.04.2005 2 Korriku
7. Erolind Rudari 20.02.2005 Rroni 19
8. Bleron Hashani 04.01.2005 Urbano
9. Alp Shahini 09.02.2005 Dinamo
10. Rigon Xhaferi 04.05.2005 2 Korriku

Mesfushor-sulmues
11. Leon Toska 18.04.2005 FC Wintherthur
12. Leon Reqica 05.09.2005 FC Wintherthur
13. Leart Halimi 08.08.2005 Hertha Berlin
14. Emin Reqica 17.01.2005 2 Korriku
15. Igball Jashari 14.07.2005 SH.F.Kurda
16. Lorent Talla 01.01.2005 Quins Park Renxhers
17. Erion Ramushi 08.01.2005 Ardhmeria
18. Elton Krasniqi 27.02.2005 2 Korriku
19. Ariol Bllaca 20.02.2005 2 Korriku
20. Edvin Hodolli 07.03.2005 KF Llapi