3 shtator, 2019 – Kombëtarja U16 ka shënuar fitore në miqësoren e zhvilluar sot si mysafire e Luksemburgut, me rezultat 2:0. Të përzgjedhurit e Besnik Kollarit, të cilët kësaj radhe ishin të gjithë nga vendet evropiane, treguan lojë të mirë në këtë miqësore dhe në fund me meritë iu gëzuan fitores me golat e shënuar nga Justin Gjergji, në minutën e 60-të dhe Muharrem Merovci, në minutën e 80-të.