Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Kombëtarja U17

Kombetaret, U17

Kosova U17 shënoi fitore kundër Andorës (VIDEO) 

27 prill, 2019 – Kombëtarja e Kosovës U17 e përbërë me futbollistë nën moshën 16-vjeçe ka shënuar fitore në ndeshjen e parë në kuadër të turneut zhvillimor të UEFA-s që po mbahet në Letoni. Të përzgjedhurit e Besnik Kollarit iu gëzuan fitores në duel me…

Kombetaret, U17

Kosova U17 e mbyll rrethin elitë me humbje 

31 mars, 2019 – Djemtë e Kombëtares U17, që u kualifikuan për rrethin elitë, në garat e kësaj faze ndonëse nga loja në lojë u përmirësuan dukshëm, nuk ia arritën të fitojnë. Pas humbjes nga Ukraina me rezultat 2:0 në ndeshjen e parë, pastaj në…

U17

Kosova U17 e pret me optimizëm duelin kundër Greqisë   

30 mars, 2019 –  Pas dy humbjeve në garat e rrethit elitë për Evropianin 2019, së pari nga Ukraina 2:0 dhe nga Spanja 1:0, Kombëtarja U17 e Kosovës, në ndeshjen e nesërme kundër Greqisë do të orvatet të shënojë fitore. Por me gjithë dëshirën dhe…

Kombetaret, U17

Humbje minimale e Kosovës U17 nga Spanja 

28 mars, 2019 – Në ndeshjen e dytë kundër Spanjës në garat e rrethit elitë, Kombëtarja e Kosovës U17, pësoi humbje minimale prej 1:0, ndonëse luajti shumë më mirë se në ndeshjen e parë kundër Ukrainës. Pjesa e parë ishte për një nuancë më e…

U17

Kombëtarja U17 e matur para ndeshjes me Spanjën 

27 mars, 2019 – Për dy ditë rresht futbollistët e Kombëtares U17, pas ndeshjes me Ukrainën, ku humbën me rezultat 2:0, kanë mbajtur seanca stërvitore, në përpjekje për të nxjerrë mësimet e duhura nga lëshimet e gabimet e shfaqura në atë takim, në mënyrë që…

Kryesore, U17

Kombëtarja U17 pësoi humbje nga Ukraina 

25 mars, 2019 – Tash e sa herë në këto ndeshjet parakualifikuese dhe të rrethit elitë, sikur asnjë nga Kombëtaret tona të reja nuk po arrijnë të ikin nga mallkimi që ndeshjen e parë gjithmonë ta humbin dhe tek në ndeshjen e dytë e të…

U17

Kombëtarja U17 e gatshme për duelin me Ukrainën 

24 mars, 2019 – Djemtë e Kombëtares U17, për pesë ditë me radhë janë përgatitur për garat e rrethit elitë, ndërsa nesër në ndeshjen  e parë do të ballafaqohen me Kombëtaren U17 të Ukrainës. Në një atmosferë jashtëzakonisht të mirë, futbollistët e rinj me një…

U17

Kombëtarja U17 mbajti stërvitjen e parë në Zvicër 

Nyon, 21 mars, 2019 – Me të arritur në Zvicër dhe pas akomodimit në hotelin “La Villa du Lac”, Kombëtarja U17 sot mbajti dy herë stërvitje, paradite dhe pasdite, para ndeshjeve të rrethit elitë për Evropianin 2019. Të dyja seancat stërvitore, përzgjedhësi Besnik Kollari me…

Lajmet, U17

Kombëtarja U17 udhëtoi për në Zvicër 

20 mars, 2019 – Pasi kaloi rrethin e parë të garave kualifikuese për Evropianin 2019, duke mundur në tetor Zvicrën me rezultat 1:0 , nikoqirin Qipron me 1:0 dhe duke pësuar humbje 1:2 nga Skocia, Kombëtarja  U17, u kualifikua për rrethin elitë, ndaj sot ekspedita…

P