Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Kombëtarja U17

Lajmet, U17

Kosova U17 barazoi në miqësoren e dytë me Shqipërinë 

11 shtator, 2018 – Kombëtarja e Kosovës U-17 ka barazuar 1:1, në miqësoren e dytë kundër Kombëtares së Shqipërisë të kësaj grupmoshe, derisa në ndeshjen e parë kishte shënuar fitore. Kosova kaloi e para në epërsi në përballjen e zhvilluar në ‘Loro Boriqi’, me golin…

U17

Turneu Zhvillimor U16 – Kosova e pafat kundër Luksemburgut 

8 prill, 2018 – Kombëtarja e Kosovës, e përbërë me futbollistë nën moshën 16-vjeçe, sot, ka zhvilluar edhe ndeshjen e tretë dhe të fundit në kuadër të turneut zhvillimor që u mbajt në Irlandën Veriore nën përkujdesjen e UEFA-s për grupmoshat U-16. Pas humbjes nga…

Kryesore, U17

Kombëtarja U-17 udhëtoi në Irlandën Veriore 

3 prill, 2018 – Kombëtarja U-17, sot ka udhëtuar në Irlandën Veriore, ku do të marrë pjesë në turneun zhvillimor që mbahet nën përkujdesjen e UEFA-s për grupmoshat U-16 (U-16 Develompent Tournament”). Edhe vitin e kaluar Kosova ishte pjesëmarrëse e këtij turneu dhe ky është…

Kryesore, U17, U19

U hodh shorti për kualifikimet e Evropianit U17 dhe U19 

6 dhjetor,  2017 – Sot në selinë e UEFA-s në Nyon të Zvicrës, është hedhur shorti për Kampionatin Evropian 2018/2019 për Kombëtaret U-17  dhe U-19 si dhe shorti për rrethin elitë për Kombëtaren U-19 për Kampionatin evropian Finlanda 2017-18. Në tërheqjen e shortit morën pjesë…

P