Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Kombëtarja U17

Lajmet, U17

Triumf i Kombëtares U17 në ballafaqim me Azerbajxhanin 

21 nëntor, 2017 – Rikthimi nga një humbje e thellë me një fitore prej 2:0 kundër Azerbajxhanit flet për mentalitetin fitues  të djemve të Kombëtares U17 të Kosovës.  Në fakt, në ndeshjen e dytë në kuadër të turneut “2017 Mercedes Benz Agean Cup U-16”, që po mbahet…

Kryesore, Lajmet, U17

Kombëtarja e Kosovës U17 udhëtoi për Turqi 

Sot më 19 nëntor, Kombëtarja U-17 ka udhëtuar në Kushadasi të Turqisë në turneun “Mercedes Benz Aegean CUP International Youth Tournament 2017”. Para nisjes për Turqi përzgjedhësi i Kombëtares U17, z. Besnik Kollari tha: “Në këtë turne po shkojmë të provojmë me një grup të…

Kryesore, U17

Kombëtarja U-17 pësoi humbje edhe nga Uellsi 

13 tetor, 2017 – Kombëtarja U-17 ka pësuar humbje edhe në ndeshjen e dytë në kuadër të parakualifikimeve për Evropianin “Anglia 2018”. Pas Holandës, të përzgjedhurit e Besnik Kollarit pësuan humbje nga Uellsi, me rezultat 2:0. Duket se dëshira e madhe për fitore bëri që…

Kryesore, U17

Kombëtarja U17 humbi nga Holanda 

10 tetor, 2017 – Në përballjen e parë në kuadër të ndeshjeve parakualifikuese për Evropianin “Anglia 2018”, Kombëtarja U17 e Kosovës, humbi nga gjiganti i futbollit evropian, Holanda, me rezultat 3:1. Futbollistët e Kosovës luajtën mirë kundruall një kundërshtari jashtëzakonisht të përgatitur mirë fizikisht dhe…

Lajmet, U17

Kombëtarja U17 udhëtoi për në Hungari 

07 tetor – Kombëtarja e Kosovës U-17 sot udhëtoi për në Hungari, ku do të marrë pjesë në ndeshjet para kualifikuese për kampionatin evropian Anglia 2018. Kosova është në grup me Hungarinë, Uellsin dhe Holandën. Para nisjes, përzgjedhësi Besnik Kollari u shpreh:” Jemi të vetëdijshëm…

Lajmet, U17

Kombëtarja U-17 mban grumbullim me gjeneratën 2002 

29 shtator, 2017 – Kombëtarja U-17 do të mbajë një grumbullim me futbollistë të gjeneratës 2002, për të parë nga afër cilësitë dhe për të bërë përzgjedhjen e tyre. Grumbullimi do të bëhet më 2 tetor në orën 10.30 në stadiumin me bari sintetik në…

Lajmet, U17, U19

Kombëtaret U17 dhe U19 luajtën një ndeshje testuese 

24 gusht, 2017 – Në kuadër të përgatitjeve për ndeshjet kualifikuese, që do të zhvillohen në Hungari dhe Austri, Kombëtarja U19 dhe Kombëtarja U17 sot kanë zhvilluar një ndeshje testuese në Fushë Kosovë. Pjesa e parë u mbyll pa gola, derisa në pjesën e dytë…

P