16 janar, 2019 – Kombëtarja U19 do ta mbajë grumbullimin e radhës më 25 dhe 26 janar në Prishtinë. Përzgjedhësi Ramiz Krasniqi me ndihmësit e tij do të ketë në dispozicion një fond të konsiderueshëm të futbollistëve, me të cilët do të punojë për dy ditë. Grumbullimi i futbollistëve bëhet më 25 janar në orën 12:30 në stadiumin e 2 Korrikut.

Lista e futbollistëve të ftuar
Nga klubet vendore
Petrit Terziu – Gjilani
Adi Hyla – Besa
Auron Loxha – Trepça’89
Arlind Shabani – Trepça’89
Blend Morina – Besa
Endrit Demolli – Flamurtari
Albin Prapashtica – 2 Korriku
Muhamet Hyseni – Llapi
Albin Krasniqi – Drita
Gent Musa – Llapi
Bujar Pllana – Trepça’89
Adonis Aliju – 2 Korriku
Gentrit Halili – Ferizaj
Ermir Shabani – Prishtina
Kastriot Qorolli – 2 Korriku
Qëndrim Zyba – Prishtina
Robert Rrahmani – Trepça’89
Melos Bajrami – Prishtina
Djellon Azizi – Trepça
Enis Sefa – Ferizaj

Lojtarët e ftuar nga klubet jashtë vendit
Adonis Sopa – Rauf ILF
Andi Seferi – Borussia Menchengladbah
Endrit Morina – Xamax
Granit Berisha – Un.Sa.Gall.
Drilon Kastrati – Grasshopers
Leart Sadriu – Shkëndija Tetovë
Valentin Nushi – Fc Bejune
Art Gashi – TSG Belingen
Enis Halimi – TSV 1860
Leonard Uka – Grasshopers
Florent Syla – Alleman Ahe
Endrit Veseli – Calcho Monebeluno
Florian Hoxha – Gc Cyrih